Malvarosa Nábytek

Růže, jak slovo Malvarosa naznačuje, není jenom symbolem krásy a harmonie, ale také značky stylového nábytku a doplňků, kterou budujeme v České republice a na Slovensku již více než 10 let. Malvarosa, někdy také Malva Rosa je kromě španělského názvu  květu slézové růže ibišku, který je vlastní právě slunnému pobřeží Španělska nebo Itálie, výrazem pro stylovost v zařizování interiérů, který prezentuje i Nábytek Malvarosa.

Španělsko, které je jedním z dominantních výrobců nábytku v Europě a možná i v celém světě, je i hlavním tahounem v nabídce nábytku Malvarosa. Propojují nás skvělé dlouholeté vztahy s našimi španělskými dodavateli nábytku a vášeň pro vdechnutí duše do zařizování interiérů se spoustou designových interiérových doplňků a stylových lamp.  

Jak bychom ale mohli přesněji specifikovat stylový nábytek? Historicky je to masivní nábytek stojící na hruškovitých nožičkách, který můžeme spatřit na mnoha hradech a zámcích v Evropě a jeho črty sahají hluboko do minulosti, zejména za největšího rozmachu španělského impéria 15.století.

Vintage pracovna v hnědé barvě rustikálního stylu

Baroko, barokní výzdoba a samozřejmě barokní nábytek v převážní části Evropy 18. století udělal velký průlom nejen v Itálii nebo u nás v Česku, ale i ve Španělsku. Ne nadarmo je pojmenován nejkrásnější sál na pražském hradě španělským. Barokní nábytek, zámecký nábytek je součástí i naší široké nabídky nábytku různých stylů.

Obývací pokoj v zámeckém stylu zařízený sezením Versailles

Jedním z oblíbených stylů zařizování interiérů, který si zachovává pyrenejský poloostrov až dodnes, je stylový nábytek se zdobnými prvky vyráběnými pomocí intarze. V naší nabídce nábytku Malvarosa je hned několik kolekcí tohoto krásného nábytku, který svým současným propojením designu může krásně dolaďovat i moderní interiéry a zařídit si bydlení ve stejném stylu.

Mistrovská práce intarze našich španělských výrobců

Umění intarze, neboli skládání dřevěné dýhy do různých ornamentů a dekórů, je užíváno nejčastěji při výrobě klasického a zámeckého nábytku, kde je i nadále prioritou nechat vynikat kresbu dřeva.

Klasicky zařízený obývací pokoj populárním nábytkem kolekce Teressa v hnědé barvě ořech

Díky staletím propojení mnoha kultur a surovin, nabral španělský nábytek současnosti různé linie, ovlivněny maurskými, kontinentálními nebo skandinávskými prvky.

Skandinávsky zařízená ložnice ve světlých barvách vzdušného stylu

Nezastupitelnou části naší nabídky je koloniální nábytek, který prezentují styly z koloniálního Španělska navrhovanými až do současné doby španělskými architekty. Tento španělský nábytek je vyráběný z exotických dřevin rovníkové části zeměkoule.

Koloniální obývací pokoj s jídelnou vybavený kolekcí mahagonového masivního nábytku Flamingo

Španělé milují design, nábytek, milují krásné bydlení jako všechny jiné krásné věci, a vždy si užívají svůj designový domov, který rádi ukazují svým přátelům a vedou konverzace při sklence vína.

Malvarosa nábytek ale není pouze španělský nábytek. Součástí našeho konceptu je například luxusní italský nábytek nebo také provensálský nábytek, známý pod pojmem provence nábytek či nábytek francouzského venkova, který je velmi populární v celém sluném středomoří.

Bílá ložnice v klasickém stylu bydlení vybavená luxusním nábytkem Isabelle z italské produkce

I proto Stylový Nábytek Malvarosa nabízí nábytek ze vzdálenějších koutů, abychom vnesli nové prvky do typicky středoevropského praktického a moderního bydlení. Jsme rádi, že sdílíte naši vášeň také.