Malvarosa Nábytek

Růže, jak slovo Malvarosa naznačuje, není jenom symbolem krásy a harmonie, ale také značky stylového nábytku a doplňků, kterou budujeme v České republice a na Slovensku již několik let. Malvarosa, někdy také Malva Rosa je kromě španělského názvu růžového květu ibišku, který je vlastní právě slunnému pobřeží Španělska, výrazem pro stylovost v zařizování interiérů, který prezentuje i Nábytek Malvarosa.

Španělsko, které je jedním z dominantních výrobců nábytku v Europě a možná i v celém světě, je i hlavním tahounem v nabídce nábytku Malvarosa. Propojují nás skvělé dlouholeté vztahy s našimi španělskými dodavateli nábytku a vášeň pro vdechnutí duše do zařizování interiérů se spoustu designových doplňků a stylových lamp.  

Jak bychom ale mohli přesněji specifikovat španělský nábytek? Historicky je to masivní nábytek stojící na hruškovitých nožičkách, který můžeme spatřit na mnoha hradech a zámcích v Evropě a jeho črty sahají hluboko do minulosti, zejména za největšího rozmachu španělského impéria 15.století.

Vintage pracovna v hnědé barvě rustikálního stylu

Baroko, barokní výzdoba a samozřejmě barokní nábytek v převážní části Evropy 18.tého století udělal velký průlom i ve Španělsku. Ne nadarmo je pojměnován nejkrásnější sál na pražském hradě španělským. Barokní nábytek, zámecký nábytek je součástí i naší široké nabídky nábytku různých stylů.

Obývací pokoj v zámeckém stylu zařízený sezením Versailles

Jedním z oblíbených stylů zařizování interiérů, který si zachovává pyrenejský poloostrov až dodnes je stylový nábytek se zdobnými prvky vyráběnými pomocí intarze. V naší nabídce nábytku Malvarosa je hned několik kolekcí tohoto krásného nábytku, který svým současným propojením designu může krásně dolaďovat i moderní interiéry a zařídit si bydlení ve stejném stylu.

Mistrovská práce intarze našich španělských výrobců

Umění intarze, neboli skládání dřevěné dýhy do různých ornamentů a dekórů, je užíváno nejčastěji při výrobě klasického a zámeckého nábytku, kde je i nadále prioritou nechat vynikat kresbu dřeva.

Klasicky zařízený obývací pokoj populárním nábytkem kolekce Teressa v hnědé barvě ořech

Díky staletím propojení mnoha kultur a surovin, nabral španělský nábytek současnosti různé linie, ovlivněny maurskými, kontinentálními nebo skandinávskými prvky.

Skandinávsky zařízená ložnice ve světlých barvách vzdušného stylu

Nezastupitelnou části nabídky je koloniální nábytek, které prezentují styly z koloniálního Španělska navrhovanými až do současné doby španělskými architekty vyráběný z exotických dřevin rovníkové části zeměkoule.

Koloniální obývací pokoj s jídelnou vybavený kolekcí mahagonového masivního nábytku Flamingo

Španělé milují design, nábytek, milují krásné bydlení jako všechny jiné krásné věci, a vždy si užívají svůj designový domov, kterým rádi ukazují svým přátelům a vedou konverzace při sklence vína.

Malvarosa nábytek ale není pouze španělský nábytek. Součástí našeho konceptu je třeba i luxusní italský nábytek nebo také provensálský nábytek, známý pod pojmem provence nábytek či nábytek francouzského venkova, který je velmi populární v celém sluném středomoří.

Bílá ložnice v klasickém stylu bydlení vybavená luxusním nábytkem Isabelle z italské produkce

I proto Nábytek Malvarosa nabízí nábytek ze vzdálenějších koutů, abychom vnesli nové prvky do typicky středoevropského praktického a moderního bydlení. Jsme rádi, že sdílíte naši vášeň taky.