Jak vybrat matraci

Chtěli byste vědět jak vybrat tu správnou matraci pro váš kvalitní spánek? Výběr správné matrace je v dnešní době téměř nadlidská záležitost. Trh je plný matrací zaručující zdravé a kvalitní spaní, představující zdravotní matrace, a ne všude se bohužel jedná o realitu. Množství druhů matrací a jejich skladeb také narůstá a tím není výběr nijak ulehčen, spíše naopak.

Z tohoto důvodu jsme sestavili základní seznámení s jednotlivými typy provedení matrací a následně i možný postup výběru nejlepší matrace, která bude vyhovovat vašim požadavkům a přáním. 

matrace

 

PĚNOVÁ MATRACE S VYSOKOU PRUŽNOSTÍ A ODOLNOSTÍ

Termín vysoká odolnost a pružnost se používá k definování schopnosti pěny zotavit se a obnovit původní tvar poté, co byl vystaven silnému tlaku. Pro tyto matrace je použita pěna s vysokou odolností i pružností, která zajišťuje kvalitu.

HR pěnové matrace (matrace ze studené pěny) mají hlavním rysem skvělou adaptabilitu a pevnost. Tyto matrace patří do rodiny nových, bezpružinových matrací.

Studená pěna s vysokou odolností však může být kombinována s malými taštičkovými pružinami ve spací části, dále také s paměťovou pěnou, grafenem, latexem, vlákny a bavlnou. Tato speciální pěna je nejpoužívanější pro matrace na spaní díky své dlouhé životnosti a pohodlí, kterou klienti ocení.

PŘÍRODNÍ MATRACE

Přírodní matrace jsou vyrobeny z kombinace tradičních přírodních materiálů, jako je panenská vlna, ručně mykaná a čistá bavlna, poskytující teplotně regulovaný povrch, který v létě zůstane chladný a v zimě vás udrží v teple. Všechny tyto materiály jsou přírodní izolátory, prodyšné, hypoalergenní, odolné vůči bakteriálním a prachovým roztočům. Vynikající měkkost, která spolu s pevností nabízí výjimečný a klidný spánek.

Různé procesy při výrobě těchto přírodních matrací se pečlivě provádí ručně. Nejlepší přírodní materiály a nejlepší postupy tvoří dlouhotrvající matraci pro mnoho relaxačních nocí.

MATRACE S PAMĚŤOVOU PĚNOU

Paměťová pěna je revolucí v matracovém průmyslu díky mnoha vlastnostem a výhodám pro naše zdraví. Mnoho lidí trpí různými stupni bolesti zad a je velmi důležité vybrat si matraci, která bolesti zad zmírní, ta pravá matrace pro bolavá záda je pak matrace z paměťové pěny. Jedinečné léčebné vlastnosti paměťové pěny umožňují automaticky reagovat na hmotnost a tělesnou teplotu a tvarovat se tak na perfektní tvar a polohu vašeho těla. Když se otočíte v posteli, rychle zotaví svůj tvar a přizpůsobí se nové pozici, uvolní všechny tlakové body z krku, ramen, zad a kolen. Paměťová pěna je pěna s vysokou pružností, hladká a přizpůsobivá s pomalým zotavením, snímá vaši tělesnou teplotu a přizpůsobuje se tělesné hmotnosti, rovnoměrně rozděluje váhu těla a udržuje vaši páteř v dokonalém vyrovnání.

TAŠTIČKOVÉ MATRACE

Matrace s pružinovými kapsami jsou nejvyšší kvalitou v oblasti pružinových matrací. Taštičky jsou zde pro zajištění úplné nezávislosti ve vašem spánku. Kapesní pružiny jsou zapouzdrovanými pružinami "taštičkami". Individuální pouzdro umožňuje každé pružině přizpůsobit se nezávisle na ostatních, aby dokonale podporovaly tělo v jakékoli spánkové poloze. To poskytuje více podporujících bodů, a postel je tak citlivější, než u jakékoli jiné pružinové matrace. Kapsy pružin lze kombinovat s jinými materiály, jako je paměťová pěna, vlna, bavlna, supersoft....

Dlouhotrvající matrace, pokud se každých několik měsíců otočí, aby upravily rozdílné rozložení hmotnosti.

PRUŽINOVÉ MATRACE BONNELL

Tradiční bonelové matrace jsou také známé jako bikónické pružinové matrace. Pružiny jsou jádrem matrace. Kuželovité pružiny jsou vyrobené z vysoce kvalitního ocelového drátu, válcované v pěti spirálách a obvod jádra je vyztužen ocelovou deskou o vysoké hustotě. Tyto matrace jsou velmi pevné a trvanlivé.

Tradiční pružiny poskytují optimální oporu zad a vynikající ventilaci.

GRAFENOVÉ MATRACE

Grafen je materiál, který se v posledních několika letech začal používat v různých oborech. Jednou z nich byla fúze grafenu a paměťové pěny, která byla aplikována na matrace.

Grafen používaný v matraci je tvořen uhlíkovými šestihrannými kroužky a je velmi flexibilní, voděodolný, průhledný a velmi odolný. Zkoušky ukázaly, že tento pružný materiál je vynikajícím vodičem tepla a elektřiny. Vědci věří, že jeho vlastnosti jsou velkým objevem a ty se nyní používají v těchto matracích.

Grafenové matrace jsou dlouhotrvající, regulující teplotu. Grafen je materiál vytvořený z čistého uhlíku, velmi lehký, elastický a pružný. Vzhledem k tomu, že teplo vede, vytváří chladicí efekt a reguluje teplotu těla a distribuuje teplo matrací. Odolává bakteriím, roztočům, snižuje vlhkost a pachy.

JAK VYBRAT MATRACI

1. ÚČEL

Základem je si ujasnit účel použití dané matrace. Pro pravidelné používání je nutné vybírat z těch nejkvalitnějších matrací, které mají dlouhou životnost, při stále stoprocentním poskytovaném komfortu. Pro občasně využívané matrace, například pro sezónní chalupy, není nutné zacházet do nejluxusnějších typů matrací. Požadavek na maximální pohodlí zde však také samozřejmě platí.

Samostatnou kapitolou jsou pak hvězdičkové hotely. Základem jsou zde kvalitní hotelové matrace, poskytující zdravé spaní pro náročnou klientelu. Matrace s dlouhou životností pro hotely a penziony, musí splňovat vysoké kvality provedení, vedoucí k příjemnému a zdravému odpočinku.  Zdravý odpočinek a spánek je u těchto 4* a 5ti* hotelů samozřejmým standardem a při ještě vyšších požadavcích jsou do hotelů vhodné zdravotní matrace.

Pokud půjde o speciální typ, jako zdravotní matrace pro bolavá záda, pak bude nejvhodnějším typem matrace obsahující paměťovou pěnu.

Dále existují speciální matrace pro sportovce. Matrace pro milovníky sportu zohledňují vysoké fyzické namáhání těla a musí tedy dovolit svalům regenerovat a také regenerovat buňky. Sportovci potřebují čas na obnovu této svalové zátěže. Matrace pro sportovce jsou vytvořené speciálně pro zlepšení stavu těla po intenzivním cvičení.

2. TVRDOST

Tato vlastnost patří mezi ty nejdůležitější. Každý má své návyky na představu pohodlí. Někdo upřednostňuje měkké ležení, kde nepocítíte jediný silnější tlak působící na tělo, naopak někdo vyžaduje pevnou podporu těla, která drží tělo v rovnější linii. Zlatý střed je jistotou, pokud neupřednostňujete předchozí provedení. Rozmezí středních tuhostí je také nejčastější v nabídce matrací. Označení tuhostí matrace je různé. Zde se setkáte s často používanou 5ti bodovou stupnicí. Hodnoty jsou pak: 1 extra měkké, 2 měkké, 3 středně tvrdé, 4 tvrdé a 5 extra tvrdé.

3. ROZMĚR

Matrace jsou k dostání v nejrůznějších rozměrech. Při výběru tedy raději přeměřte rozměry postele, abyste měli jistotu, že vám do tohoto prostoru postele opravdu matrace padne. Nejčastějším rozměrem je matrace 90x200cm. Matrace 90x200 se také často používají do postelí šířky 180 cm, pro snadnější manipulaci, oproti velké matraci 180x200cm a také je výhodou, že můžete zvolit odlišné vlastnosti sousedících matrací. Pozor však na výšku matrací při tomto použití, ta by se samozřejmě měla shodovat.
Výška matrace často udává kvalitu matrace. Obecně čím vyšší matrace, tím větší množství kvalitních vrstev, kde má každá své opodstatnění. Od výšky 20 cm máte jistotu, že se jedná o kvalitní matraci. Při výškách kolem 30 cm se již jedná o luxusní matrace, které mají poskytovat 100% komfort a kvalitu. Běžné matrace se pohybují kolem 15ti cm.

4. ULOŽENÍ MATRACE

Matrace by měly dýchat a jejich podklad by tento požadavek měl umožňovat. Ideální jsou tak lamelové rošty do postele. Pružné lamely mohou při jejich správném nastavení ještě lépe podporovat vaše tělo na správných místech. Laťové rošty do postele tuto vlastnost nemají, ale při koupi kvalitní matrace to vůbec nevadí, matrace se sama dokáže postarat o maximální komfort a zdravý spánek.

5. SPECIÁLNÍ POŽADAVKY

Kvalitní a luxusní matrace nabízejí některé speciální vlastnosti. Jednou z nich je oboustranné použití, kde je každá strana uzpůsobena jiným podmínkám. Běžně některé matrace nabízejí rozdílnou tvrdost z každé strany, ale volba zimní a letní strany matrace už je přepychem. Zimní strana Vás udrží v teple a letní je vybavena speciálním gelem.  Gel zajišťuje chladící účinek, dýchá a vytváří příjemnou teplotu pro letní měsíce.

dupenluxe_2

Kvalitní matrace z naší nabídky pocházejí od španělského výrobce, pro něhož jsou matrace srdcem a duší celé společnosti. Rozvoj technologií, inovace, nezávislost, kvalita a efektivita při výrobě těchto matrací, s cílem nabídnout širokou škálu matrací splňující nejvyšší standardy. Díky těmto kvalitám, jsou těmito luxusními matracemi zařizovány 5ti* hotely po celém světě.

Kvalitní matrace z naší nabídky splní vaše sny a zajistí vám zdravé spaní, které je k nezaplacení. Z nabídky jistě vyberete nejlepší matrace právě pro Vás. Naleznete zde matrace 80x200, 90x200, 140x200, 150x200, 160x200 a největší matrace 180x200cm. Každá matrace obsahuje řadu vrstev specifikovaných v popisku, jenž zajistí požadované zdravé spaní a plné pohodlí. Od tohoto výrobce zde najdete matrace z paměťové pěny, taštičkové matrace, pružinové matrace a další kvalitní provedení matrací. Španělé milují spánek a nedají na něj dopustit, to se promítá i do jejich technologií a požadavků na matrace. Nahlédněte do naší nabídky luxusních matrací od kvalitního španělského výrobce.