Jak pečovat o nábytek

Obecně:

- Až na výjimky, je veškerý nabízený sortiment na naší stránce nový, nikdy nepoužitý (výjimky jsou vždy označeny v popisu produktu, případně i v názvu - například produkty navrácené ve 14 denní lhůtě apod.).

- "Opotřebení" neboli patina viditelná na nábytku industriálního, provence, vintage stylu a nábytku dalších stylů je vždy záměrná a uměle vytvořena, pro autentičnost k danému stylu.

- "Opotřebení" neboli patina není vadou (může odpadávat barva, některé z částí mohou být znatelně deformované, zoxidované apod.).

- Většina nábytku je vyráběna primárně z masivního dřeva, avšak některé komponenty (přihrádky, dvířka, zdobné ornamenty, kování, atd.)  mohou být vyráběny i z dalších materiálů jako například ze skla, kovu, MDF, překližky či dalších materiálů užívaných v nábytkářství.

- Pokud si nejste jisti fotografiemi a popiskem u produktu, určitě nás raději kontaktujte abychom vám mohli co nejvíce přiblížit daný produkt. 

Masivní nábytek:

- Zvolili jste masivní nábytek? Dobře jste udělali. Masivní nábytek je přírodním produktem a má jedinečné vlastnosti v podobě dlouhé výdrže, pevnosti a unikátní kresby – pro dostání jeho výdrže a vlastností je však nutné vytvořit mu ideální podmínky.

- Níže vyspecifikované rady a návody k údržbě se vztahují ke všem druhům povrchových úprav u masivního dřeva (lakované, olejované, voskované atd)

- Masivní nábytek, nebo nábytek jehož některé části jsou masivní může být náchylný na teplotní či vlhkostní výkyvy, proto by tento druh nábytku neměl být umístěn v přímé blízkosti radiátorů či naopak oken. Ideální a stálá teplota pro masivní nábytek se pohybuje okolo 20°C a vlhkost v místnosti by se měla pohybovat mezi 40-60%. Berte v potaz, že dřevo je přírodním „živým“ produktem a reaguje na podněty z okolí, kterým je vystavený.

- Vystavení nábytku nevhodným podmínkám jako jsou teplotní a vlhkostní výkyvy, hrozí jeho rozpráskání nebo tzv. práce dřeva, ke které by za ideálních podmínek nemělo dojít.

- Pokud máte masivní nábytek v prostorech, které nejsou trvale užívány a vytápěny, rozhodně je nutno temperovat teplotu v místnosti, aby neklesla pod 8°C. Při nižších teplotách může dřevo promrznout, začít plesnivět atd.